Sektörler

  • Dikiş makinaları , Örme Makinaları , Dokuma Makinaları ve yan sanayilerinde kullanılan diğer tüm makinalara yedek parça üretimi için geçerli olan en iyi üretim yöntemidir Hassas Döküm. Lüper çeşitleri, baskı ayakları, plaka çeşitleri, mafsallar, bağlantı parçaları, iğne sperleri ve dişli parçaları bitmiş ölçülere yakın şekilde dökülür.

  • Binek araçlar, iş makinaları , Otobüs ya da raylı sistem araçlarında gerek çelik gerekse paslanmaz 304 yada 316 malzemeden oluşan birçok hassas döküm ile üretilmiş parçaya rastlamak mümkündür.Senkromeç çeşitleri , kapı menteşe kilit parçaları, turbo gövdeleri, özel manifoltlar, koltuk mekanik parçaları gibi.

  • Bu sektör de hassas dökümden çok faydalanmaktadır. Hafif silahların tetik horoz emniyet gibi birçok parçası gece görüş monte hamilleri , mekanizmalar, özel gövdeler, tabanca ve tüfek parçaları ile zırhlı araçlarda kullanılan menteşe gibi mekanik parçalar da hassas döküm ile üretilen parçalardandır.

     

  • Kaynaklı konstrüksiyon ve işleme ile oluşan gövdeler yada bağlantı parçaları hassas döküm yöntemi ile tek parça halinde üretilmektedir. Kreojenik vanalar, flanşlar, bıçaklar, klapeler ve özel tasarımlı vana ve pompa parçalarının 304 , 316, 420 gibi her türlü paslanmaz çelik analizlerinin düzgün bir yüzey kalitesi ile dökümü yapılmaktadır.

  • Ambalajlama ve paketleme makinaları, süt  yoğurt ve sıvı yağ  ayrıştırma ve karıştırma makinaları, un değirmenlerinin makina parçaları gibi tüm gıda makinalarının parçaları  istenilen her çeşit paslanmaz  analizlerinde hassas döküm ile üretilmektedir.

  • Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere traktör fabrikalarına ve saman balya makinalarına çeşitli kol ve dişlilerden oluşan mekanizmaların çeşitli çelik parçalarını dökmekteyiz.

  • Elektrik şalter sistemleri , kablo kesiciler ve pense uçları üreten firmalar da hassas döküm sektöründen çokca faydalanmaktadır.

  • Hastahanelerde ameliyat masalarında paslanmaz dişli parçaları ve  ihtiyacı olan insanların hayatlarını kolaylaştıran el, ayak, diz ortezlerinde yine özel paslanmaz alaşımlı mafsal ve bağlantı ekipmanları hassas döküm yöntemi ile üretilmektedir.

  • Cam giydirme cephe sistemleri için üretilen cam tutucular günümüz inşaat sektöründe en çok kullanılan hassas döküm parçası olup yine çeşitli paslanmaz tasarımlar polisaj yapılarak bu sektörde kullanılmaktadır.

  • Geometrik şekli işlemeye veya başka bir üretim şekli ile üretmeye elverişli olmayan her türlü çelik parça hassas döküm yöntemi ile üretilebilir.