Sektörler

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Hangi Sektörlere Hizmet Veriyoruz?

Son model makina altyapımız ile, birçok sektöre uygun maliyetlerle yüksek kalitede hizmet veriyor ve çözüm ortağı oluyoruz.

BRK Metal olarak, geometrik şekli işlemeye veya başka bir üretim şekli ile üretmeye elverişli olmayan her türlü çelik parça hassas döküm yöntemi ile üretebiliyoruz.

Aşağıda hizmet verdiğimiz sektörler hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
Savunma sanayisine yönelik hassas dökümler

Savunma Sanayi

Bu sektör de hassas dökümden çok faydalanmaktadır. Hafif silahların tetik horoz emniyet gibi birçok parçası gece görüş monte hamilleri , mekanizmalar, özel gövdeler, tabanca ve tüfek parçaları ile zırhlı araçlarda kullanılan menteşe gibi mekanik parçalar da hassas döküm ile üretilen parçalardandır.

Otomotiv sanayisini temsil eden görsel

Otomotiv Sanayi

Binek araçlar, iş makinaları , Otobüs ya da raylı sistem araçlarında gerek çelik gerekse paslanmaz 304 yada 316 malzemeden oluşan birçok hassas döküm ile üretilmiş parçaya rastlamak mümkündür.Senkromeç çeşitleri , kapı menteşe kilit parçaları, turbo gövdeleri, özel manifoltlar, koltuk mekanik parçaları gibi.

Tekstil sanayisini temsilen bir dikiş makinası

Tekstil Sanayi

Dikiş makinaları, örme Makinaları, dokuma Makinaları ve yan sanayilerinde kullanılan diğer tüm makinalara yedek parça üretimi için geçerli olan en iyi üretim yöntemidir Hassas Döküm. Lüper çeşitleri, baskı ayakları, plaka çeşitleri, mafsallar, bağlantı parçaları, iğne sperleri ve dişli parçaları bitmiş ölçülere yakın şekilde dökülür.

Gıda sanayini temsilen bir görsel

Gıda Sanayi

Ambalajlama ve paketleme makinaları, süt yoğurt ve sıvı yağ ayrıştırma ve karıştırma makinaları, un değirmenlerinin makina parçaları gibi tüm gıda makinalarının parçaları istenilen her çeşit paslanmaz analizlerinde hassas döküm ile üretilmektedir.

Tarım sanayisi temsil eden bir traktör

Tarım Sanayi

Yurt içi ve yurt dışında olmak üzere traktör fabrikalarına ve saman balya makinalarına çeşitli kol ve dişlilerden oluşan mekanizmaların çeşitli çelik parçalarını dökmekteyiz.

Şalter Sistemi

Enerji Sektörü

Elektrik şalter sistemleri , kablo kesiciler ve pense uçları üreten firmalar da hassas döküm sektöründen çokca faydalanmaktadır.

Ameliyathane ve ameliyathanedeki malzemeler

Medikal Sanayi

Hastahanelerde ameliyat masalarında paslanmaz dişli parçaları ve ihtiyacı olan insanların hayatlarını kolaylaştıran el, ayak, diz ortezlerinde yine özel paslanmaz alaşımlı mafsal ve bağlantı ekipmanları hassas döküm yöntemi ile üretilmektedir.

Cam giydirme uygulanmış bir yapı

İnşaat Yapı

Cam giydirme cephe sistemleri için üretilen cam tutucular günümüz inşaat sektöründe en çok kullanılan hassas döküm parçası olup yine çeşitli paslanmaz tasarımlar polisaj yapılarak bu sektörde kullanılmaktadır.

Vana ve Pompalar

Vana Pompa

Kaynaklı konstrüksiyon ve işleme ile oluşan gövdeler yada bağlantı parçaları hassas döküm yöntemi ile tek parça halinde üretilmektedir. Kreojenik vanalar, flanşlar, bıçaklar, klapeler ve özel tasarımlı vana ve pompa parçalarının 304 , 316, 420 gibi her türlü paslanmaz çelik analizlerinin düzgün bir yüzey kalitesi ile dökümü yapılmaktadır.