Üretim

Üretim Aşamalarımızı İnceleyin
Kalıp Aşaması

KALIP

BRK Metal müşterilerine en ekonomik ve etkili çözümler sunarak tasarımında destek olduğu parçaların kalıplarını çok kısa bir zamanda üretmektedir.

Numune Aşaması

NUMUNE

Hassas dökümde önemli bir yeri olan numune çalışması, parçaların zorluk derecesine göre; ortalama iki veya üç hafta gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir.

Seri İmalat Aşaması

SERİ İMALAT

Numune onayı alınmış parçalar, seri imalata geçildiğinde de aynı hassasiyetle üretime devam edilmektedir...

Mum enjeksiyonun ardından yapılan mum salkımlar seramikhanede 10 gün seramik prosesinde kalmaktadır. Kuruması tamamlanmış seramik salkımlar otoklav ile mumdan ayrılmaktadır. Yakma ve sinter proseslerinden sonra müşterilerin istemiş olduğu analiz ile döküm gerçekleştirilmektedir.Döküm sonrası mekanik işlemler kesme, sıfırlama, zımpara gibi yapıldıktan sonra parçalar ısıl işlem ile gerilim giderme işlemine tabi tutulurlar.

Kumlama ile temizlik sonrası yapılan kalite kontrol işlemleri sonucu parçalar sevke hazır hale gelmektedir. İşleme , kaplama, sertleştirme gibi ekstra istekler olmadığı takdirde, sipariş miktarına göre 4 ila 6 hafta arasında teslimat yapılmaktadır.

Devamını Oku
Küçült
İşleme Aşaması

İŞLEME

Bitmiş parça teslimatı da gerçekleştirebilen BRK Metal kendi bünyesinde işlediği parçaların dışında dışarıda da işleme yaptırmaktadır. Parçalar işlendikten sonra müşteri taleplerine göre ölçüm ve analiz raporları ile beraber sevk edilmektedir.

Diğer Prosesler

DİĞER PROSESLER

Müşteri talepleri doğrultusunda ısıl işlem , kaplama , boyama , montaj ve ambalajlama gibi diğer işlemler de dışarıda yetkili ve onaylı firmalarda yaptırılarak teslim edilir.

Sevkiyat Aşaması

SEVKİYAT

Üretimi biten parçalar ,sevk edilmeden evvel müşterilerden ambalaj ve sevkiyat konusunda mutlaka onay alınır. Avrupa standartlarında ,Euro paletli ,sandıklı yada kolilenmiş olarak firmaların anlaşmalı nakliyecileri ile sevkiyat gerçekleştirilir.